Tündöklő fényárban úszik két ikonikus épület, a Bécsi Szépművészeti és a Bécsi Természettörténeti Múzeum. Látványos fényshow a Mária Terézia téren.
Fények és színek tengere lepte el a teret, és borítja be a két épületet, melyre Mária Terézia felügyel. Egy különleges művészet, fényinstalláció részesei az emberek.
Mintha moziban, vagy színházban lenne az ember, csak itt alkalmi ruhát ölteni nem kell, megteszi ezt helyettünk a két épület, őket bújtatják jelmezbe, velük kápráztatják el és ejtik ámulatba a közönséget.
Bécsi és külföldi művészek kreálták a látványos showt, a homlokzatra idézve a bentlakó állatokat, a hangyát és a dinót.
2015 a fény nemzetközi éve. Két éve, hogy az Európai Fizikai Társulat (EPS) felhívta a fényre és az ehhez kapcsolódó technológiára a figyelmet, rávilágítva a fény életünkben betöltött kiemelkedő szerepére. Az ENSZ és az UNESCO a kezdeményezést felkarolta és világméretűvé tette.
Bécs ezzel a fényinstallációval kapcsolódott az eseményhez. A fény, a technológia és a művészet kapcsolatára ékes példa, ahogy a digitális és fényprojektorok játszanak az érzékeinkkel.
Olyan, mint egy tapéta, csak formáját, színét és méretét a fény adja. Környezetbarát, nem piszkít, amikor formát vált. Speciális réteggel bevont, melyet időnként cserélnek.
Játék a fénnyel, az árnyékkal, a színekkel, a mozgással, a fantáziával. Kapkodjuk a fejünket, olyan gyorsan változnak a képek. Hol egyszerűek, máskor rafináltak, olykor kibogozásra várnak, rengeteg apró részlettel, vagy éppen érthető üzenettel.
Újfajta, urbánus művészet, melyhez a fény hozzátesz, megvilágítja a sötétet, új értelmet ad, még ha időlegesen is, egy épületnek. Ahogy most itt tette.
Fotó: saját
Ha tetszett a poszt, csatlakozzon a Bécsi fekete Facebook közösségéhez: itt